Telefony alarmowe:

998

112

KROTOSZYN | Pracownik włamał się do domu swojego pracodawcy

23.01.2020 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Odpowie on za włamanie do domu swojego pracodawcy. Wartość strat to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas nieobecności właścicieli domu w okresie od 30 grudnia 2019 r. do 2 stycznia 2020 r, w miejscowości Koźmin Wielkopolski. Do domu jednorodzinnego, po uprzednim uszkodzeniu drzwi balkonowych wszedł nieznany sprawca. Łupem amatora cudzego mienia padły kosztowności w postaci pieniędzy, oraz biżuteria. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad kilkadziesięciu tysięcy złotych. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy.

Śledczy przeanalizowali kompleksowo zebrany materiał i wpadli na trop włamywacza. Przypuszczenia, że mógł włamać się pracownik właściciela mieszkania okazały się trafne. Policjanci udali się w rejon miejsca zamieszkania złodzieja, gdzie go zatrzymali. 39-letni mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się on do popełnionego czynu.

Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Krotoszynie po zapoznaniu się z zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec 39-latka 3-miesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już karany.

Napisane przez KPP Krotoszyn

Ostrzeżenia meteo