Telefony alarmowe:

998

112

Aktualności

W środę, 26 maja o godz. 10:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej przy ulicy Promienistej w Krotoszynie.

Na miejsce udał się 1 zastęp z JRG PSP w Krotoszynie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy użyciu sorbentu usunięciu plamy oleju z drogi gminnej. Czas trwania działań wynosił 44 minut.

We wtorek, 25 maja o godz. 6:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego w Wałkowie (gm. Koźmin Wlkp.).

Na miejsce udał się 1 zastęp z OSP Wałków. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy pomocy sorbentu usunięcia wycieków płynów eksploatacyjnych. Czas trwania działań wynosił 1 godzinę i 19 minut.

W niedzielę, 23 maja o godz. 11:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze kontenera na śmieci przy ulicy Raszkowskiej w Krotoszynie.

Na miejsce udał się 1 zastęp z JRG PSP Krotoszyn. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy pomocy jednej lini natarcia ugaszono kontener na śmieci na cmentarzu komunlanym. Czas trwania działań wynosił 19 minut.

📷 dh Sebastian Kalak

W sobotę, 22 maja o godz. 16:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie w Chachalni (gm. Zduny).

Na miejsce udał się 1 zastęp z OSP Zduny. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy pomocy pilarek spalinowych usunięcie zalegających na jezdni konaru. Czas trwania działań wynosił 27 minut.

📷 OSP Zduny

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze mieszkania zlokalizowanego na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Przemysłowej w Krotoszynie. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło w sobotę, 22 maja o godzinie 16:20. Dyżurny Operacyjny do zdarzenia skierował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazd gaśniczy z jednostki OSP Krotoszyn.

W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pali się mieszkanie zlokalizowane na parterze budynku wielorodzinnego. Z otworów okiennych wydobywał się intensywny dym. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia, dzięki szybkiej reakcji osób postronnych lokatorka przebywająca w strefie zagrożenia została ewakuowana na zewnątrz obiektu. Z uwagi na poniesione obrażenia kobieta wymagała pomocy medycznej.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do natychmiastowej oceny stanu kobiety ewakuowanej ze strefy zagrożenia przez osoby postronne oraz podjęli akcję gaśniczą z użyciem piany sprężonej. Adekwatnie do poniesionych obrażeń lokatorce udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na zaopatrzeniu ran oparzeniowych, tlenoterapii biernej oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu karetki pogotowia osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę kierownika zespołu, który po dokonaniu oceny stanu uczestniczki zdarzenia podjął decyzję o dyspozycji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego celem transportu lokatorki do placówki medycznej. Podjęte działania gaśnicze wewnątrz mieszkania doprowadziły do szybkiej lokalizacji pożaru, który nie rozprzestrzenił się na pozostałą część obiektu. Po stłumieniu ognia strażacy usunęli nadpalone elementy wyposażenia mieszkania na zewnątrz obiektu celem, które systematycznie dogaszano wodą.

Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi w pobliżu miejsca zdarzenia wyznaczono lądowisko dla śmigłowca, zabezpieczając moment lądowania. Decyzją lekarza lotniczego pogotowia osoba poszkodowana została przetransportowana z miejsca zdarzenia drogą lotniczą do specjalistycznej placówki medycznej. Po całkowitym ugaszeniu pożaru miejsce prowadzonych działań sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając likwidacje zagrożenia. Działania straży pożarnej trwały łącznie 1 godzinę i 55 minut.

📝 st. asp. Mateusz Dymarski
📷 dh Szymon Sikora

W sobotę 22 maja ,o godzinie 14:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące śliskiej nawierzchni odcinka drogi powiatowej na terenie miasta, która pokryta została substancją ropopochodną. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Ściegiennego w Krotoszynie. Dyżurny Operacyjny do zdarzenia skierował w pierwszym rzucie jeden zastęp z jednostki OSP Krotoszyn celem przeprowadzenia rozpoznania i podjęcia ewentualnych działań.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że na znacznym odcinku drogi powiatowej cała szerokość jezdni pokryta jest substancją ropopochodną. Śliska nawierzchnia stwarza zagrożenie dla pojazdów kołowych, z uwagi na nagłą utratę przyczepności środków transportu. Potwierdzeniem wyników rozpoznania była kolizja drogowa czterech pojazdów, do której doszło właśnie na wskazanym odcinku jezdni, wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych.

Strażacy po zabezpieczaniu terenu działań przystąpili do usuwania zagrożenia z drogi powiatowej. Z uwagi na rozmiary zdarzenia oraz powstałą kolizję na miejsce skierowano dodatkowo zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, oraz pojazdy z jednostek OSP Benice i OSP Lutogniew. W trakcie prowadzonych działań trzech uczestników zdarzenia drogowego zgłosiło złe samopoczucie, dlatego osobom poszkodowanym udzielono wsparcia psychicznego do czasu przybycia podmiotów medycznych.

W tym samym czasie w dalszym ciągu prowadzono działania z użyciem sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego zmierzające do likwidacji zagrożenia oraz odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego uczestników zdarzenia poddanych obserwacji z uwagi na zgłoszone dolegliwości przekazano pod opiekę ratownika, który po przeprowadzeni szczegółowych badań nie stwierdził podstaw do hospitalizacji. Wspólne działania jednostek ochrony przeciwpożarowej, funkcjonariuszy Policji oraz zarządcy drogi, który zorganizował piaskarkę, celem posypania wskazanego odcinka drogi przyniosły zamierzony rezultat. Po upływie 03 godzin i 39 minut zagrożenie zostało usunięte. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

📝 st. asp. Mateusz Dymarski
📷 dh Sebastian Kalak

W piątek, 21 maja o godz. 19:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych w Smolicach (gm. Kobylin).

Na miejsce udał się 1 zastęp z OSP Smolice. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięcia gniazda owadów z drzewa. Czas trwania działań wynosił 46 minut.

W piątek, 21 maja o godz. 8:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej w Smolicach (gm. Kobylin).

Na miejsce udał się 1 zastęp z OSP Smolice. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy użyciu sorbentu usunięciu plamy oleju z drogi powiatowej. Czas trwania działań wynosił 27 minut.

W piątek, 21 maja o godz. 00:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o otwarciu mieszkania przy ulicy Kolejowej w Kobylinie.

Na miejsce udał się 1 zastęp z OSP Kobylin. Przed przybyciem straży pożarnej uzyskano dostęp do mieszkania. Strażacy nie podejmowali interwencji.

W czwartek, 20 maja o godz. 20:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej przy ulicy Raszkowskiej w Krotoszynie.

Na miejsce udał się 1 zastęp z JRG PSP Krotoszyn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu sorbentu usunięciu plamy oleju z jezdni. Czas trwania działań wynosił 49 minut.

W czwartek, 20 maja o godz. 13:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Psim Polu (gm. Koźmin Wielkopolski).

Na miejsce udały się 1 zastęp z JRG PSP Krotoszyn i po 1 zastępie z OSP Czarny Sad i Koźmin Wielkopolski. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożar i usunięciu pozostałości z jezdni. Czas trwania działań wynosił 1 godzinę i 21 minut.

📷 dh Szymon Sikora

W środę, 19 maja o godz. 15:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej przy ulicy Rawickiej w Krotoszynie.

Na miejsce udały się 1 zastęp z JRG PSP Krotoszyn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przy użyciu sorbentu neutralizacji zagrożenia na drodze. Czas trwania działań wynosił 18 minut.

Strona 1 z 198

Ostrzeżenia meteo

Statystyki strony

0190973
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Od 02.05.2020 r.
1276
1227
6016
6016
13081
16235
190973

Prognozowane wejścia dzisiaj
1320

Statystyka Zdarzeń

Nazwa zdarzenia Ilość 2021 2020
Pożary 9 163 171
M. zagrożenia 8 851 844
A. fałszywe 0 14 17
Razem: 17 1028 1032
Aktualizacja na dzień: 11-01-2022