Telefony alarmowe:

998

112

Aktualności

W niedzielę, 12 marca o godz. 2:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w Rudzie (gm. Zduny).

Strażacy dwoma zastępami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie i jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baszkowie zostali zaalarmowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 18 minut.

W sobotę, 11 marca o godz. 22:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o załączonej czujce tlenku węgla przy ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie.

Strażacy trzema zastępami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostali zaalarmowani do załączonej czujki tlenku węgla. W wyniku rozpoznania przy użyciu urządzeń pomiarowych zagrożenia nie potwierdzono.

Czas działań wynosił 23 minuty.

Pięciu uczestników zdarzenia w tym dwuletnie dziecko, trzy osoby poszkodowane oraz trzy rozbite pojazdy to bilans sobotniego wypadku komunikacyjnego na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków (gm. Koźmin Wielkopolski).

W sobotę, 11 marca o godz. 11:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie przy ulicy Sulmierzyckiej w Krotoszynie.

Strażacy jednym zastępem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostali zaalarmowani do powalonego drzewo na drodze. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, pocięli powalone drzewo i usunęli je na pobocze drogi.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 42 minuty.

W piątek, 10 marca o godz. 19:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej przy ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie.

Strażacy po jednym zastępie z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostali zaalarmowani do plamy substancji ropopochodnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, neutralizacja zagrożenia przy pomocy sorbentu.

Czas działań wynosił 36 minut.

W piątek, 10 marca o godz. 16:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu przy ulicy Pleszewskiej w Koźminie Wielkopolskim.

Strażacy jednym zastępem z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkoposlkim zostali zaalarmowani do zagrożenia w związku z wyczuwalnym gazem przez jednego z mieszkańców. - W wyniku rozpoznania przy użyciu urządzeń pomiarowych zagrożenia nie potwierdzono - poinformował nas st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Czas działań wynosił 42 minuty.

W piątek, 10 marca, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Krotoszynie odbyła się narada operacyjna dedykowana dla dowódców Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej poszczególnych szczebli oraz funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowisku kierowania.

Spotkaniu w tak szerokim gronie przewodniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Marek Kalak w asyście swojego zastępcy mł. bryg. Zbigniewa Foltyniewicza, kierownictwa Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej oraz Naczelnika Wydziału.

Podczas narady omówiono:

- tematy związane z funkcjonowaniem SK KP/JRG oraz wnioski i spostrzeżenia wynikające z działań ratowniczo – gaśniczych na terenie powiatu krotoszyńskiego
- plany kadrowe i organizacyjne
- potrzeby szkoleniowe z poszczególnych dziedzin ratownictwa na poziomie podstawowym,
- realizację doskonalenia zawodowego oraz najbliższe plany szkoleń i ćwiczeń dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu krotoszyńskiego
- realizację szkoleń dla członków OSP.

Cykliczne spotkania w tym gronie ugruntowują dobrą współpracę funkcjonariuszy zaangażowanych bezpośrednio w działania ratowniczo – gaśnicze a merytoryczna dyskusja pozwala wypracować wnioski podnoszące jakość ich realizacji.

Na zakończenie komendant powiatowy PSP w Krotoszynie podziękował za zaangażowanie i duży wkład pracy w realizację zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej w krotoszyńskiej komendzie.

📝 mł. kpt. Mateusz Dymarski

W czwartek, 9 marca o godz. 18:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy przy ulicy Chełkowskiego w Koźminie Wielkopolskim.

Strażacy dwoma zastępami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkoposlkim zostali zaalarmowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyczyszczeniu paleniska oraz przewodu kominowego, przewietrzenie pomieszczeń i sprawdzenie ich za pomocą urządzeń pomiarowych.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 36 minut.

W czwartek, 9 marca o godz. 15:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu oosbowego przy ulicy 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie.

Strażacy jednym zastępem z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostali zaalarmowani do pożaru samochodu osobowego. - Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie KDR polecił ratownikom sprawdzenie pojazdu kamerą termowizyjną. Wskazania kamery nie wykazały zagrożenia. Wydobywające się zadymienie z pojazdu to para wodna (wynikało to z uszkodzenia układu chłodniczego). - poinformował nas st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Czas działań wynosił 18 minut.

W czwartek, 9 marca, w miejscowości Duszna Górka (gmina Krotoszyn) doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. W wyniku pożaru trzy osoby zostały poszkodowane. W trakcie dojazdu zastępów straży pożarnej Dyżurny Stanowiska Kierowania nawiązał połączenie telefoniczne z osobą zgłaszającą i jak się okazało była to osoba, która jest wewnątrz palącego się mieszkania i ma odciętą drogę ewakuacji, ponieważ w oknach zamontowane są kraty, a za drzwiami ogień uniemożliwił opuszczenie pomieszczenia. W trakcie rozmowy, która trwała do przybycia pierwszych zastępów pożarniczych Dyżurny ustalił również, że w mieszkaniu znajdują się jeszcze dwie inne osoby.

W sobotę, 4 marca, w strażnicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach odbyło się uroczyste przekazanie nowego średniego wozu bojowego na podwoziu MAN oraz ciężkiego wozu bojowego tej samej marki, który w jednostce OSP Zduny służy od 2020 roku, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju w okresie wprowadzenia do podziału bojowego nie został oficjalnie przekazany.

W czwartek, 9 marca o godz. 9:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej przy ulicy Chopina w Krotoszynie.

Strażacy jednym zastępem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostali zaalarmowani do plamy substancji ropopochodnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, neutralizacja zagrożenia przy pomocy sorbentu.

Czas działań wynosił 44 minut.

Strona 1 z 217

☁️ Ostrzeżenia meteo

Statystyki strony

1582159
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Od 02.05.2020 r.
2440
866
5858
5858
66754
37478
1582159

Prognozowane wejścia dzisiaj
2928

Statystyka Zdarzeń

Rodzaj zdarzenia 2024 2023 2022
Pożary 41 147 188
M. zagrożenia 163 653 706
A. fałszywe 15 23 21
Razem: 219 823 915
Aktualizacja na dzień: 30-04-2024 Zobacz więcej ⋙

Kalendarz zmianowy

Maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 Zmiany:
Zmiana 1
Zmiana 2
Zmiana 3

2007-2024 © Krotoszyn 112 - Galeria Ratownictwa Powiatu Krotoszyńskiego

Wdrożenie: Redakcja PKR24.pl