Telefony alarmowe:

998

112

Aktualności

W piątek, 20 listopada o godz. 7:11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Ogrodowskiego w Krotoszynie.

Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru.

📷 Aleksander Kokot

W czwartek, 19 listopada o godz. 18:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wyrębinie (gm. Koźmin Wielkopolski).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetlenie miejsca zdarzenia, udzielenie niezbędnej pomocy osobie poszkodowanej i pomoc w transporcie do karetki.

📷 dh Szymon Sikora

W środę, 18 listopada o godz. 13:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy, zarośli i obornika na poczu drogi w Rojewie (gm. Kobylin).

Działania straży pożarnej polegały na przerzuceniu palącej się słomy oraz dokładnym przelaniu jej wodą.

📷 OSP Kuklinów

W sobotę, 14 listopada o godz. 11:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o wypadku na placu budowy na osiedlu Zielone Łąki w Krotoszynie.

Jeden z pracowników wymagał pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej mężczyźnie oraz zabezpieczenie miejsca lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę, 14 listopada o godz. 11:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych przy ulicy Polnej w Lutogniewie (gm. Krotoszyn).

Działania strażaków polegały na zabezpieczniu miejsca zdarzenia i usunięciu gniazda owadów.

📷 OSP Lutogniew

W piątek, 13 listopada o godz. 20:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej przy ulicy Jana Pawła II w Koźminie Wielkopolskim.

Na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Poznańskiej w Koźminie Wlkp. Doszło do zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. – Mieszkaniec gm. Koźmin Wlkp. kierujący samochodem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Audi, którym kierował mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego – mówi asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. Na skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Poznańskiej w Koźminie Wlkp. zadysponowano policję, Zespół Ratownictwa Medycznego i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp.

Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca kolizji – kierowca samochodu marki Opel – został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł – dodaje rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

📷 dh Szymon Sikora

W czwartek, 12 listopada o godz. 09:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych przy ulicy Wojciechowskiego w Krotoszynie.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacja owadów.

📷 dh Sebastian Kalak

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowa okazja do nadania wyższych stopni służbowych. Wykorzystując tą możliwość wielkopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Dariusz Matczak oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie mł. bryg. Tomasz Polak z dniem 11 listopada 2020 roku nadali krotoszyńskim strażakom wyższe stopnie służbowe.  Awans w stopniu otrzymało dwóch strażaków w korpusie podoficerskim PSP oraz dwóch strażaków w korpusie szeregowych PSP.

W poniedziałek, 9 listopada doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Sulmierzyce. Pomimo 39 minutowej reanimacji służb ratowniczych, życia potrąconej rowerzystki nie udało się uratować.

Informacja o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:41. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Sulmierzyce. Do zdarzenia udał się również funkcjonariusz pełniący funkcję oficera w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na drodze wojewódzkiej doszło do potrącenia rowerzystki. Osoba poszkodowana leży na drodze i jest nieprzytomna. Strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem AED (automatycznego elektrycznego defibrylatora). Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego próby przywrócenia czynności życiowych były wspólnie kontynuowane. Niestety pomimo wysiłku ratowników medycznych i strażaków życia poszkodowanej w zdarzeniu kobiety nie udało się uratować.

W trakcie prowadzonych działań patrol Policji poinformował dowódcę akcji, że kilkaset metrów dalej znajduje się samochód typu bus, który prawdopodobnie brał udział w zdarzeniu. Strażacy udali się jednym zastępem we wskazane miejsce. Pojazd znajdował się w rowie poza obrysem drogi, a kierująca nim osoba przebywał pod nadzorem Policji i nie wymagał pomocy medycznej. W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator oraz sprawdzono pojazd pod kątem potencjalnych zagrożeń. Następnie zastęp powrócił do miejsca prowadzonych działań ratowniczych. Do czasu zakończenia czynności przez Policję i Prokuratora strażacy oświetlali teren działań. Po zakończeniu czynności z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu. Na tym trwające 3 godziny i 38 minut działania zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

📝 st. kpt. Tomasz Patryas
📷 Łukasz Cichy

W poniedziałek, 9 listopada o godz. 14:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym w Łagiewnikach (gm. Kobylin).

Działania straży polegały na bezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana.

📷 dh Wiesław Kupczyk

W poniedziałek, 9 listopada o godz. 11:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o wyciągnięciu martwego łabędzia ze stawu w Biadkach Paprotki (gm. Krotoszyn).

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przy użyciu łodzi sholowano do brzegu martwego ptaka. Dalsze czynności przejęła Inspekcja Weterynaryjna.

W niedzielę, 8 listopada o godz. 15:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o otwarciu mieszkania przy ul. Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie.

Strażacy zostali wezwani do otwarcia mieszkania, w którym przebywała starsza kobieta wymagająca natychmiastowej pomocy medycznej.

📷 dh Sebastian Kalak

Strona 1 z 173

Ostrzeżenia meteo

Statystyki strony

0043233
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Od 02.05.2020 r.
36
79
1102
1683
3353
18304
43233

Prognozowane wejścia dzisiaj
216