Telefony alarmowe:

998

112

Aktualności

W sobotę, 3 lipca o godz. 21:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych przy ulicy Baszkowskiej w Konarzewie (gm. Zduny).

Przybyli na miejsce strażacy z jendego zastępu OSP Konarzew zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Strażacy ubrani w ubrania ochronne przystąpili do usunięcia owadów w budynku mieszkalnym.

Czas działań wynosił 29 minut.

W sobotę, 3 lipca o godz. 10:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze balotów słomy i opon w Smolicach (gm. Kobylin).

Przybyli na miejsce strażacy z dwóch zastępów PSP Krotoszyn i OSP Kobylin, Smolice, Zalesie Małe, Rogożewo i Jutrosin zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpiono do gaszenia balotów słomy i opon składowanych na kopcu kiszonki zgromadzonej w betonowym silosie.

Czas działań wynosił 2 godziny i 29 minut.

📷 dh Wiesław Kupczyk

W sobotę, 3 lipca o godz. 09:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w Długołęce (gm. Kobylin).

Przybyli na miejsce strażacy z dwóch zastępów PSP Krotoszyn i OSP Kobylin i Smolice zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpiono do gaszenia pustostanu.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 1 minutę.

📷 dh Wiesław Kupczyk

W piątek, 2 lipca o godz. 23:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku jednorodzinnym, przy ulicy Słowackiego w Zdunach.

Przybyli na miejsce strażacy z dwóch zastępów PSP Krotoszyn i OSP Zduny zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzano rozpoznanie budynku i okolicznych pomieszczeń gospodarczych. Zagrożenia nie stwierdzono. Alarm okazał się fałszywy.

Czas działań wynosił 22 minuty.

📷 OSP Zduny

W czwartek, 1 lipca o godz. 12:07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o zaplątanym ptaku w siatkę ogrodzeniową przy ulicy Korczaka w Krotoszynie.

Przybyli na miejsce strażacy z jendego zastępu PSP Krotoszyn zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy podnośnika hydraulicznego uwolnili zaplątanego ptaka w siatkę.

Czas działań wynosił 24 minuty.

W środę, 30 czerwca o godz. 17:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie w Rojewie (gm. Kobylin).

Przybyli na miejsce strażacy z jendego zastępu OSP Kuklinów zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu pił spalinowych usunięto powalone drzewo.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 1 minutę.

W środę, 30 czerwca o godz. 11:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o powalonym konarze drzewa przy ulicy Poznańskiej w Koźminie Wielkopolskim.

Przybyli na miejsce strażacy z jendego zastępu OSP Koźmin Wielkopolski zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu pił spalinowych usunięto powalony konar, który blokował jeden pas drogi.

Czas działań wynosił 48 minut.

W środę, 30 czerwca o godz. 02:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o rozpoznaniu zagrożenia w buydnku magazynowym przy ulicy Rawickiej w Krotoszynie.

Przybyli na miejsce strażacy z trzech zastępów JRG PSP Krotoszyn zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sprawdzono pomieszczenia. Nie wykryto zagrożenia.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 21 minut.

📷 dh Sebastian Kalak

We wtorek, 29 czerwca o godz. 17:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o otwarciu mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Zielone Ogrody w Krotoszynie.

Przybyli na miejsce strażacy z dwóch zastępów JRG PSP Krotoszyn w asyście policji dokonali otwarcia mieszkania.

Czas działań wynosił 31 minut.

We wtorek, 29 czerwca o godz. 16:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o załączonym systemie sygnalizacji pożarowej w Borzęciczkach (gm. Koźmin Wielkopolski).

Przybyli na miejsce strażacy z jednego zastępu JRG PSP Krotoszyn i dwóch OSP Koźmin Wlkp. i Borzęciczki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeszukano pomieszczenia i nie stwierdzono zagrożenia.

Czas działań wynosił 1 godzinę i 2 minuty.

We wtorek, 29 czerwca o godz. 16:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o owadach błonkoskrzydłych przy ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie.

Przybyli na miejsce strażacy z OSP Krotoszyn zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przebrani w specjalne kombinezony ochronne przystąpili do usuwania gniazda owadów błonkoskrzydłych w ogrodzeniu posesji.

Czas działań wynosił 34 minuty.

We wtorek, 29 czerwca o godz. 11:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w Nowej Wsi (gm. Rozdrażew).

Przybyli na miejsce strażacy z dwóch zastępów OSP Rozdrażew i Nowa Wieś zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru trawy.

Czas działań wynosił 49 minut.

Strona 1 z 208

☁️ Ostrzeżenia meteo

📊 Statystyki strony

0544513
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Od 02.05.2020 r.
168
172
490
20401
49870
20952
544513

Prognozowane wejścia dzisiaj
432

Statystyka Zdarzeń

Nazwa zdarzenia Ilość 2021 2020
Pożary 160 163 171
M. zagrożenia 597 851 844
A. fałszywe 17 14 17
Razem: 774 1028 1032
Aktualizacja na dzień: 04-07-2022 Zobacz więcej ⋙