Telefony alarmowe:

998

112

SULMIERZYCE | Zatrzymani włamywacze

27.01.2020 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie prowadzili w ostatnim czasie działania operacyjne dotyczące kradzieży z włamaniem na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Sulmierzycach. Praca funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 34-letniego mieszkańca powiatu, który włamał się do wielu obiektów.

W listopadzie ubiegłego roku zgłoszono kilka włamań do altan na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Sulmierzycach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej jednostki od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dotyczą włamania i kradzieży z altanek na terenie ogródków działkowych. Funkcjonariusze sprawdzali każdą informację mogącą mieć związek ze sprawą. Dzięki analizie zebranego materiału oraz działaniom operacyjnym krotoszyńscy kryminalni wytypowali mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który mógł być zamieszany w te przestępstwa.

W grudniu ubiegłego roku funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mieszkańca naszego powiatu. Z policyjnych ustaleń i ze zgłoszeń wynika, że mężczyzna w nocy z 13 na 14 listopada 2019 r. grasował na terenie tamtejszych ogródków działkowych. Tej nocy próbował włamać się do kilku altan, a do niektórych udało mu się włamać. Z altan ogrodowych ukradł cenne przedmioty tj. wiertarkę, radioodtwarzacze, sprężarkę, podkaszarkę elektryczną, wiatrówkę i wzmacniacz. Mężczyzna skradł przedmioty o wartości prawie dwóch tysięcy złotych.

Sprawca usłyszał łącznie sześć zarzutów polegających na usiłowaniu i dokonaniu kradzieży z włamaniem, Przyznał się do zarzucanych czynów, za co odpowie przed Sądem. Detektywi nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów. Za powyższe czyny grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Napisane przez KPP Krotoszyn

Ostrzeżenia meteo