Telefony alarmowe:

998

112

KROTOSZYN | Apel o pomoc dla strażaka

21.10.2020 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

Przez lata służył innym, teraz sam potrzebuje pomocy! Pilnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców dla dh. Waldemara Florkowskiego, który znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim z objawami zakażenia.

Osocze można dedykować konkretnej osobie, podając stosowną informację w punkcie pobrań. Zgłosić może się każda osoba, która chorowała na koronawirusa i została uznana za osobę zdrową. Od momentu ustąpienia objawów musi upłynąć 28 dni. Ten bezcenny dar mogą oddać osoby w wieku 18-60 lat bez chorób przewlekłych, które nie otrzymywały transfuzji krwi lub jej składników. W przypadku kobiet wykluczeniem jest ciąża.
Zgłosić można się w punkcie pobrań na Wodniku (ul. Mahle 4, Krotoszyn), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30.

Waldemar Florkowski jest emerytowanym strażakiem Państwowej Straży Pożarnej, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie, prezesem Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krotoszynie oraz wiceprezesem Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie.

Jako ratownicy stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców, nieustannie i bezwarunkowo niesiemy pomoc i ratunek potrzebującym - ofiarom wypadków, pożarów i innych ludzkich dramatów, które rozgrywają się każdego dnia. Dziś zdrowie i życie jednego spośród nas jest uzależnione od dobrej woli, poświęcenia i zaangażowania innych. Dlatego z tego miejsca apelujemy o ten bezcenny dar, prosząc o dedykowanie osocza na rzecz druha Waldemara Florkowskiego

📝 st. asp. Mateusz Dymarski
📷 Łukasz Cichy

Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo