Telefony alarmowe:

998

112

KROTOSZYN | Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno – lodowego

27.01.2021 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie jak co roku w styczniu doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodno-lodowego na zamarzniętym zbiorniku wodnym przy ulicy Rybiej w Krotoszynie.

Celem ćwiczeń było utrwalenie wiedzy strażaków z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w trakcie prowadzonych działań ratowniczych na zbiornikach wodnych w sezonie zimowym oraz omówienie procedur postępowania z osobami poszkodowanymi w stanie hipotermii.

Ratownicy w specjalistycznych ubraniach do pracy w wodzie przećwiczyli sposoby dotarcia w jak najkrótszym czasie do osób przebywających w lodowatej wodzie korzystając z dostępnego sprzętu ratowniczego, oraz ewakuację i sposoby udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym.

Po zakończonych ćwiczeniach strażacy wymienili się spostrzeżeniami, które w rzeczywistych działaniach ratowniczych usprawnią pracę ratowników. Stałe zdobywanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności praktycznych gwarantują sprawne i skuteczne prowadzenie działań ratowniczych.

Strażacy apelują!!!
Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy z bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych - gdzie jest bezpiecznie.

📝 st. kpt. Tomasz Patryas
📷 JRG PSP Krotoszyn

Napisał Administrator KROT112

☁️ Ostrzeżenia meteo