Telefony alarmowe:

998

112

KOŹMIN WLKP. | Nietrzeźwy rowerzysta ukarany

07.02.2022 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę Napisane przez KPP Krotoszyn

Od początku nowego roku kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy są bardziej surowe, pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe. Nietrzeźwy rowerzysta stanowi duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego w szczególności, gdy porusza się po drodze publicznej

Dzielnicowi z Komisariatu w Koźminie Wlkp. w środę 2 lutego o godzinie 7:10 na ul. Strzeleckiej zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał rowerem niestabilnym torem jazdy. 23 – letniego rowerzystę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, urządzenie wykazało 0,22 mg/dm3. Rowerzystę poinformowano, ze kierując rowerem w stanie wskazującym popełnił wykroczenie z art. 87 par 2 kodeksu wykroczeń oraz o konsekwencjach z tym związanych. Mężczyznę ukarano mandatem karnym kredytowanym w wysokości 1000 zł.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

☁️ Ostrzeżenia meteo

2007-2024 © Krotoszyn 112 - Galeria Ratownictwa Powiatu Krotoszyńskiego

Wdrożenie: Redakcja PKR24.pl