Telefony alarmowe:

998

112

KROTOSZYN | Bezpieczny piątek - czyli „Szlaban na ryzyko!”

24.08.2020 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

21.08.2020 r. - kolejny dzień projektu pn. „Bezpieczny piątek” - akcji prowadzonej w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. W każdy wakacyjny piątek Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanijni na wybranych przejazdach w całej Polsce pojawiają się by uświadamiać kierowców jak bezpiecznie pokonywać przejazdy kolejowo-drogowe.

Od początku 2020 roku na przejazdach kolejowych doszło do 88 wypadków:

  • osoby ciężko ranne - 20
  • osoby zabite - 61

Co roku na przejazdach w Polsce dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Za 99% z nich odpowiadają nieostrożni, brawurowi, „nie mający czasu” kierowcy. Dlatego poświęcamy nasz czas aby zminimalizować liczbę zdarzeń w tych miejscach. We współpracy z PKP PLK i SOK przeprowadzone są akcje edukacyjno-prewencyjne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych. Osoby nie stosujące się do przepisów ruchu drogowego mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

Każdego roku na polskich torach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Liczby nie zawsze pozwalają zobrazować dramat osób, które są za nimi schowane, jednak bez nich nie da się pokazać powagi całego zjawiska. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty. Zapoznaj się ze statystykami, pamiętając że każda liczba to przede wszystkim nieszczęście wielu osób.

W lipcu 2020 roku doszło do 12 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E oraz do 21 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych.

Napisane przez KPP Krotoszyn

Ostrzeżenia meteo