Telefony alarmowe:

998

112

KOBIERNO - DĄBROWA | Samochód uderzył w drzewo

14.05.2021 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

W piątek, 14 maja na drodze gminnej pomiędzy Kobiernem a Dąbrową doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 3:25. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

W pojeździe znajdował się przytomny kierowca z widocznymi obrażeniami ciała. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano personelowi medycznemu, który na podstawie przeprowadzonych badań zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W rozbitym pojeździe strażacy odłączyli akumulator oraz przeszukali pobliski teren upewniając się, że pojazdem podróżowała jedna osoba.

Na tym działania trwające 46 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

📝 st. kpt. Tomasz Patryas
📷 archiwum JRG PSP Krotoszyn

🚨 Siły i środki:
🚒 491[P]21 GBAPr VOLVO 2,5/25 + 2,5/250 – JRG PSP Krotoszyn
🚑 P0217 | Volkswagen Crafter – SPZOZ Krotoszyn
🚒 491[P]40 SLRt MERCEDES BENZ 519 – JRG PSP Krotoszyn
🚓 Policja
Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo