Telefony alarmowe:

998

112

SULMIERZYCE | Śmiertelne potrącenie rowerzystki

09.11.2020 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

W poniedziałek, 9 listopada doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Sulmierzyce. Pomimo 39 minutowej reanimacji służb ratowniczych, życia potrąconej rowerzystki nie udało się uratować.

Informacja o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:41. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Sulmierzyce. Do zdarzenia udał się również funkcjonariusz pełniący funkcję oficera w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na drodze wojewódzkiej doszło do potrącenia rowerzystki. Osoba poszkodowana leży na drodze i jest nieprzytomna. Strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem AED (automatycznego elektrycznego defibrylatora). Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego próby przywrócenia czynności życiowych były wspólnie kontynuowane. Niestety pomimo wysiłku ratowników medycznych i strażaków życia poszkodowanej w zdarzeniu kobiety nie udało się uratować.

W trakcie prowadzonych działań patrol Policji poinformował dowódcę akcji, że kilkaset metrów dalej znajduje się samochód typu bus, który prawdopodobnie brał udział w zdarzeniu. Strażacy udali się jednym zastępem we wskazane miejsce. Pojazd znajdował się w rowie poza obrysem drogi, a kierująca nim osoba przebywał pod nadzorem Policji i nie wymagał pomocy medycznej. W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator oraz sprawdzono pojazd pod kątem potencjalnych zagrożeń. Następnie zastęp powrócił do miejsca prowadzonych działań ratowniczych. Do czasu zakończenia czynności przez Policję i Prokuratora strażacy oświetlali teren działań. Po zakończeniu czynności z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu. Na tym trwające 3 godziny i 38 minut działania zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

📝 st. kpt. Tomasz Patryas
📷 Łukasz Cichy

🚨 Siły i środki:
🚒 491[P]21 GBAPr VOLVO 2,5/25 + 2,5/250 – JRG PSP Krotoszyn
🚒 499[P]81 GBM 2,5/12 STAR – OSP Sulmierzyce
🚓 U535 Kia Ceed SW II – KPP Krotoszyn
🚒 491[P]40 SLRt MERCEDES BENZ 519 – JRG PSP Krotoszyn
🚓 U532 Fiat Ducato – KPP Krotoszyn
Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo