Telefony alarmowe:

998

112

CHACHALNIA | Walka o życie uczestnika wypadku komunikacyjnego zakończona sukcesem

07.11.2020 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

W sobotę, 7 listopada, po raz kolejny służby ratunkowe powiatu krotoszyńskiego podjęły walkę o życie ludzkie. Tuż przed godziną 14 w miejscowości Chachalnia (gm. Zduny) samochód osobowy zjechał poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z pojazdu. W wyniku poniesionych obrażeń u mężczyzny doszło do utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Wspólne działania służb ratunkowych na miejscu wypadku zakończyły się sukcesem, czynności życiowe zostały przywrócone i uczestnik zdarzenia został przetransportowany do placówki medycznej.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie
wpłynęło o godzinie 13:53. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań strażacy przystąpili do natychmiastowej oceny stanu nieprzytomnego uczestnika zdarzenia, który znajdował się poza pojazdem na poboczu drogi. Z uwagi na stwierdzony brak czynności życiowych u poszkodowanego mężczyzny przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej z użyciem automatycznego defibrylatora oraz sprzętu do tlenoterapii czynnej. Po otrzymaniu informacji o dyspozycji na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego decyzją Kierującego

Działaniami Ratowniczymi wyznaczono lądowisko na skrzyżowaniu dróg prowadząc nasłuch na kanale współdziałania ze statkami powietrznymi. Po wylądowaniu śmigłowca załoga medyczna została przetransportowana na miejsce wypadku, gdzie pod nadzorem lekarza kontynuowano czynności resuscytacyjne. Wspólne działania służb ratunkowych zakończyły się sukcesem, przywrócono czynności życiowe u poszkodowanego mężczyzny. W dalszej części działań decyzją lekarza mężczyznę przetransportowano do śmigłowca, który zabrał uczestnika zdarzenia do placówki medycznej. Po zakończonych czynnościach realizowanych przez funkcjonariuszy Policji działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Interwencja straży pożarnej trwała łącznie 02 godziny i 41 minut.

📝 st. asp. Mateusz Dymarski
📷 Łukasz Cichy

🚨 Siły i środki:
🚒 491[P]21 GBAPr VOLVO 2,5/25 + 2,5/250 – JRG PSP Krotoszyn
🚒 499[P]92 GBA 2,5/16 STAR MAN – OSP Zduny
🚑 P0252 | Renault Master – SPZOZ Krotoszyn
🚓 UU523 Kia Ceed SW II – KPP Krotoszyn
🚁 LPR Ratownik 21 – HEMS Michałków
🚒 491[P]40 SLRt MERCEDES BENZ 519 – JRG PSP Krotoszyn
🚓 U532 Fiat Ducato – KPP Krotoszyn
Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo