Telefony alarmowe:

998

112

POWIAT | Uroczysta zmiana służby z okazji Dnia Strażaka

04.05.2021 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

We wtorek, 4 maja w Międzynarodowym Dniu Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się uroczysta zmiana służby.

Tradycyjnie 4 maja w dniu strażackiego święta o godzinie 8.00 komendant powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. Tomasz Polak wraz z vice prezesem powiatowym ZOSP RP w Krotoszynie dh Waldemarem Florkowskim złożyli wiązankę kwiatów i zapalony znicz przed pomnikiem św. Floriana. Następnie na placu wewnętrznym komendy podczas zmiany służby, odczytane zostały wyciągi z rozkazów personalnych o nadaniu wyższych stopni służbowych. Podczas uroczystości głos zabrał komendant powiatowy PSP w Krotoszynie dziękując strażakom za trudną i wymagającą służbę oraz złożył krotoszyńskim strażakom okolicznościowe życzenia.

Z dniem 4 maja na wyższe stopnie służbowe awansowało 14 funkcjonariuszy. 1 funkcjonariusz w korpusie oficerskim, 2 funkcjonariuszy w korpusie aspiranckim i 11 funkcjonariuszy w korpusie podoficerskim. Wręczenie awansów nastąpi podczas wewnętrznych obchodów z okazji Dnia Strażaka, które odbędą się 25 maja 2021 roku na placu Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

📝 st. kpt. Tomasz Patryas
📷 archiwum KP PSP Krotoszyn

Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo