Telefony alarmowe:

998

112

KROTOSZYN | Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym

22.05.2021 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze mieszkania zlokalizowanego na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Przemysłowej w Krotoszynie. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło w sobotę, 22 maja o godzinie 16:20. Dyżurny Operacyjny do zdarzenia skierował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazd gaśniczy z jednostki OSP Krotoszyn.

W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pali się mieszkanie zlokalizowane na parterze budynku wielorodzinnego. Z otworów okiennych wydobywał się intensywny dym. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia, dzięki szybkiej reakcji osób postronnych lokatorka przebywająca w strefie zagrożenia została ewakuowana na zewnątrz obiektu. Z uwagi na poniesione obrażenia kobieta wymagała pomocy medycznej.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do natychmiastowej oceny stanu kobiety ewakuowanej ze strefy zagrożenia przez osoby postronne oraz podjęli akcję gaśniczą z użyciem piany sprężonej. Adekwatnie do poniesionych obrażeń lokatorce udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na zaopatrzeniu ran oparzeniowych, tlenoterapii biernej oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu karetki pogotowia osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę kierownika zespołu, który po dokonaniu oceny stanu uczestniczki zdarzenia podjął decyzję o dyspozycji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego celem transportu lokatorki do placówki medycznej. Podjęte działania gaśnicze wewnątrz mieszkania doprowadziły do szybkiej lokalizacji pożaru, który nie rozprzestrzenił się na pozostałą część obiektu. Po stłumieniu ognia strażacy usunęli nadpalone elementy wyposażenia mieszkania na zewnątrz obiektu celem, które systematycznie dogaszano wodą.

Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi w pobliżu miejsca zdarzenia wyznaczono lądowisko dla śmigłowca, zabezpieczając moment lądowania. Decyzją lekarza lotniczego pogotowia osoba poszkodowana została przetransportowana z miejsca zdarzenia drogą lotniczą do specjalistycznej placówki medycznej. Po całkowitym ugaszeniu pożaru miejsce prowadzonych działań sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając likwidacje zagrożenia. Działania straży pożarnej trwały łącznie 1 godzinę i 55 minut.

📝 st. asp. Mateusz Dymarski
📷 dh Szymon Sikora

🚨 Siły i środki:
🚒 491[P]25 GCBA 5/32 MAN – JRG PSP Krotoszyn
🚒 491[P]53 SH-23 MAN – JRG PSP Krotoszyn
🚒 499[P]41 GBA 2,5/16 STAR – OSP Krotoszyn
🚑 P0217 | Volkswagen Crafter – SPZOZ Krotoszyn
🚁 LPR Ratownik 21 – HEMS Michałków
Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo