Telefony alarmowe:

998

112

KOŹMIN WLKP. | Pożar kotłowni na terenie zakładu produkcyjnego

06.04.2021 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

We wtorek, 6 kwietnia trzy zastępy straży pożarnej prowadziły działania gaśnicze w związku z pożarem kotłowni zlokalizowanej w budynku gospodarczym na terenie zakładu produkcyjnego przy ulicy Boreckiej w Koźminie Wielkopolskim.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 8:23. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, oraz po jednym zastępie z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski i jednostki OSP Czarny Sad. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalili, że pożarem objęty jest obiekt kotłowni. Z pomieszczenia wydobywa się gęsty dym. Nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowy oraz wyposażeni w linie gaśniczą wody weszli do kotłowni w celu dotarcia do źródła pożaru. Po stłumieniu pożaru przystąpili do oddymiania kotłowni wykorzystując do tego celu mechaniczny wentylator oddymiający. Nagromadzony materiał palny został wyniesiony na zewnątrz obiektu w miejsce nie stwarzające zagrożenia i dogaszony wodą. Po całkowitym ugaszeniu pożaru i oddymieniu budynku, strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego sprawdzili wszystkie pomieszczenia potwierdzając likwidację zagrożenia. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 5 minut.

📝 st. kpt. Tomasz Patryas
📷 dh Ewelina Grzesiak OSP Koźmin Wielkopolski

🚨 Siły i środki:
🚒 491[P]25 GCBA 5/32 MAN – JRG PSP Krotoszyn
🚒 499[P]24 GBA 2,5/16 MAN – OSP Czarny Sad
🚒 499[P]21 GBA -Rt 3,5/16 KAMAZ – OSP Koźmin Wlkp.
Napisał Administrator KROT112

Ostrzeżenia meteo