Telefony alarmowe:

998

112

POWIAT | Grupa SPEED działała ponownie

06.03.2022 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty Napisane przez KPP Krotoszyn

5 marca 2022 roku kierowcy poruszający się drogami powiatu krotoszyńskiego mieli okazję spotkać patrole ruchu drogowego działające w ramach grupy „Speed”. Wspólna akcja policjantów z kilku jednostek na terenie naszego powiatu wywołała lekkie poruszenie wśród kierowców. Działania te są cyklicznie prowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz eliminowanie z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów.

Grupa „SPEED” została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, studzą zapędy niektórych  kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. W działaniach przeprowadzonych we sobotę, udział wzięło 13 policjantów ruchu drogowego z kilku komend. Policjanci pełnili służbę w różnych zakątkach powiatu. Można ich było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach.  

Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Tym razem na terenie miasta i powiatu krotoszyńskiego pojawili się dodatkowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 7 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów w tym 4 te szczególne – wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub nie popełnili innych wykroczeń w ruchu drogowym.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 77 pojazdów. Łącznie ujawnili 79 wykroczeń dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym większość związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz przeprowadzili 27 badań stanu trzeźwości.  

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy kierowcom.  Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowania o 77 km/h.

☁️ Ostrzeżenia meteo

2007-2024 © Krotoszyn 112 - Galeria Ratownictwa Powiatu Krotoszyńskiego

Wdrożenie: Redakcja PKR24.pl