Telefony alarmowe:

998

112

POWIAT | Dwa ujęcia obywatelskie nietrzeźwych za kierownicą

21.01.2022 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty Napisane przez KPP Krotoszyn

Dużą odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy naszego powiatu, którzy uniemożliwili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym kierowcom. Mężczyźni zabrali kluczyki kierującym Oplem i Renaultem i powiadomili Policję. Nieodpowiedzialni kierowcy mieli blisko po 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania doszło w piątek 14 stycznia w Koźminie Wielkopolskim. Po godzinie 1 w nocy, dyżurny krotoszyńskiej komendy został poinformowany o podejrzeniu przez innego uczestnika że kierujący Oplem może być pijany. Na miejsce wysłano natychmiast patrol policji. Na jednej z ulic w Koźminie Wielkopolskim kierowca został ujęty przez mężczyzn, którzy zgłosili wcześniej podejrzenie że kierowca jedzie nietrzeźwy. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 27-latek obywatel Ukrainy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, pierwsze badanie wykazało 1,25mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugie obywatelskiego zatrzymanie miało miejsce w czwartek 20 stycznia w Krotoszynie. Po godzinie 8 rano, dyżurny krotoszyńskiej policji został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 50-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy na miejscu został poddany badaniu, które wykazało 1, 41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymani przez policjantów nietrzeźwi kierowcy trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości, stracili prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kara za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Są to kolejne przykłady zasługującej na uznanie postawy obywatelskiej i dowód na to, że wszyscy mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Nie bójmy się reagować widząc nietrzeźwego za kierownicą. Być może mężczyźni dzięki swojej postawie zapobiegli tragedii jaka mogła się wydarzyć.

☁️ Ostrzeżenia meteo

2007-2024 © Krotoszyn 112 - Galeria Ratownictwa Powiatu Krotoszyńskiego

Wdrożenie: Redakcja PKR24.pl