Telefony alarmowe:

998

112

KRAJ | Nowe stawki mandatów karnych

11.01.2022 Ten tekst przeczytasz w 1 - 2 minuty

Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są surowsze wobec piratów drogowych, a wysokość grzywny jaka grozi za najpoważniejsze wykroczenia, w tym przekroczenia dozwolonej prędkości, powinna ostudzić gorące głowy ciężkie nogi niejednego kierowcy. Są jednak i tacy, którzy woleli przekonać się na własnym portfelu, że popełnianie wykroczeń nie popłaca.

Najwyższym, jak do tej pory na terenie naszego powiatu, mandatem ukarany został młody mężczyzna kierujący samochodem marki renault, który 10 stycznia na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Rawicka nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechał z jezdni uderzając w znak drogowy, a następnie w elewacje budynku. Policjanci nałożyli na kierującego kolizji mandat karny kredytowany w wysokości 1500 zł i wpisali na jego konto 6 punktów karnych.

Tych, którym od początku roku zbytnio się spieszyło, też nie brakowało.

2 stycznia mandat w wysokości 800 zł i 6 pkt karnych otrzymała mieszkanka gminy Złotoryja, która w miejscowości Krotoszyn przekroczyła samochodem osobowym dozwoloną prędkość ponad 31 km/h. Minęły dwa dni i 4 stycznia mandat w wysokości 800 zł i 6 pkt karnych otrzymał mieszkaniec gminy Jarocin, który w miejscowości Krotoszyn przekroczył samochodem ciężarowym dozwoloną prędkość ponad 31 km/h.

O tym, że policjanci nie będą pobłażać piratom drogowym, przekonał się mieszkaniec gminy Krotoszyn, który samochodem osobowym marki Citroen pędził w Rozdrażewie, w obszarze zabudowanym, 101km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych i 10 pkt karnymi. Policjanci zatrzymali mu Prawo Jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że jazda zgodna z przepisami to przede wszystkim większe bezpieczeństwo nas wszystkich. Wystarczy jeździć przepisowo, a wysokość mandatów i ilość punktów karnych tym, którzy dbają o bezpieczeństwo, nie będzie straszna

Napisane przez KPP Krotoszyn

☁️ Ostrzeżenia meteo